Fotogalerie

Vyhledat

Další fotky

Software na úpravu fotografií

Gimp

Prvním programem na úpravu fotek je skvělý grafický editor Gimp. Gimp je vytvářen jako open source program, takže ho nemusíte platit. Je to v podstatě jediná alternativa k Adobe photoshop. Program má velké množství funkcí, filtrů a skriptů. Fotky lze jednoduše upravovat a samozřejmě můžete obrázek zmenšit, aby byl lépe použitelný i na webových stránkách.

Olympus master

Další z programů, které jsou zdarma je software od olympusu, předního výrobce fotoaparátů. Software je volně ke stažení na stránkách olympusu. Je v něm mnoho funkcí pro úpravu fotografií, jako například hromadná změna velikosti fotek.

Google picasa

Vyvojáři z googlu připravili prohlížeč fotografií, který se jmenuje Picasa. Je také zdarma ke stažení a jeho ovládaní je navíc v čestině, stejně jako předešlé programy. Můžete si ihned po instalaci nechat tímto programem načíst veškeré fotografie a obrázky na vašem počítači. Veškeré fotografie pak máte v hlavním okně označené podle složek. Příjemné je i samotné prohlížení fotografií, kdy v podstatě stačí klikat myší na danou fotku jak pro otevření, tak i zavření.

Canva

Využít pro úpravu fotografií lze i různé editory online. Jednou z možností je foto editor Canva. Umožňuje úpravu fotografií bez nutnosti instalace programu na svůj počítač.

Copyright © 2007 - 2023 Fotogalerie - Podmínky užívání, cookies, ochrana osobních údajů - Kontakt