Fotogalerie

Vyhledat

Další fotky

Olympus FE-210

Olympus FE-210 je jednoduchý a malý fotoaparát s rozlišením 7,1 megapixelů, který je vhodný pro seznámení s fotografováním pro úplné začátečníky. Přesto s ním jdou pořídit zajímavé fotografie krajiny, budov, nebo fotky do rodinného alba. Pokud si chcete vyfotit makro fotografie, fotoaparát snímá objekty již od 10 cm a v režimu super macro již od 5 cm od objektivu. Abyste si při zmáčknutí spouště nehnuli s fotoaparátem a tím nerozmazali fotografii, použijte režim stabilizace a také funkci samospouště. Nevýhodou je pouze jedno nastavení samospouště, a to na 10 sekund. Fotografie se ukládají ve formátu jpeg. Olympus FE-210 také nahrává video, avšak bez zvuku. Video je nahráváno do formátu AVI. Vzhledem ke svým rozměrům a váze, je Olympus FE-210 vhodný pro všechny uživatele, kteří se nechtějí tahat s těžkým přístrojem a příslušenstvím. Foťák se vejde i do kapsy, ale pokud si svého foťáku vážíte a chcete, aby vám nějaký ten čas vydržel, používejte spíše řemínky a pouzdra.

Režimy fotografování

Fotoaparát nenabízí nastavení clony, expozice ani hodnoty ISO. Základním režimem je auto. Dále jsou k dispozici režimy sport, interiér, svíčka, samospoušť, západ slunce, ohňostroj, za sklem, kuchyně, dokumenty a dražba. Pro další vylepšení snímku zvolte položku GUIDE. Výhodou přístrojů Olympus je menu dostupné v češtině.

Technické údaje

Ohnisková vzdálenost 6.3 - 18.9 mm (přepočet na kinofilm 38 - 114 mm)
Optický zoom 3x
Efektivní počet pixelů 7.1 megapixelů
Vestavěný blesk s funkcí redukce červených očí a nastavením blesku na hodnotu auto, trvale zapnout a trvale vypnout.
Napájení - 2 x AA baterie NiMH
Expoziční doba - 4 až 1/2 000 s
Vnější konektory - zásuvky DC-IN, USB, VIDEO OUT
Rozměry - šířka - výška - hloubka 90 mm X 62,5 mm X 30,5 mm
Hmotnost - 122 g bez karty a baterií.
Karty - xG-Picture Card 16 MB - 2GB, pro zpracování panoramatických snímků je nutná karta od Olympusu, která podporuje funkci panorama.

Copyright © 2007 - 2023 Fotogalerie - Podmínky užívání, cookies, ochrana osobních údajů - Kontakt